DSC_0802a

Zdobądź z nami kwalifikacje

Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni oraz powiat wrzesiński przygotowały projekt kształcenia zawodowego osób dorosłych. Skierowany on został do pracujących i bezrobotnych w wieku 25-64 lata zamieszkałych w województwie wielkopolskim. Ważne: udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.


Dzisiejszy rynek pracy wymaga od pracowników konkretnych umiejętności zawodowych. Na wielkopolskim rynku pracy, a szczególnie w ostatnim okresie na wrzesińskim, rośnie zapotrzebowanie na fachowców. Pracodawcy mówią jednak o trudnościach z obsadzeniem wielu stanowisk, szczególnie takich jak: spawacz, operator wózków widłowych, operator obrabiarek skrawających, operator suwnicy, ślusarz, blacharz czy automatyk.

Poszukiwani są również pracownicy z umiejętnościami specjalistycznego wykorzystania komputera, wykonywania pomiarów metrologicznych czy posiadający uprawnienia energetyczne. Tworzący się „rynek pracownika” wymaga jednak od pracownika dostosowania się do potrzeb pracodawców, a więc i współczesnego rynku pracy.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, po wcześniejszym rozeznaniu rynku, Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni oraz Powiat Wrzesiński przystępują do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa, w ramach poddziałania 8.3.2 Kształcenie Zawodowe Dorosłych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego projektu pt. „Bądź na topie – zdobądź poszukiwane kwalifikacje!”

Projekt jest skierowany do pracujących i bezrobotnych osób dorosłych w wieku 25-64 lata zamieszkałych w województwie wielkopolskim. Początek realizacji jest przewidziany na grudzień br., a zakończenie na koniec 2018. W miesiącu grudniu przewidziane są dla 20 uczestników weryfikacje uprawnień spawalniczych we wszystkich metodach i dla 10 osób kurs i egzamin na uprawnienia energetyczne do 1 kV. Od początku 2017r. przewidziane jest rozpoczęcie pozostałych szkoleń.

Projekt umożliwia (całkowicie bezpłatnie):

  • uzyskanie lub weryfikację uprawnień spawalniczych
  • uzyskanie uprawnień operatora-kierowcy wózków jezdniowych
  • uzupełnienie wielu kwalifikacji zawodowych

 

Jako organizatorzy zapewniamy: materiały dydaktyczne (podręczniki, skrypt, notatniki), materiały do ćwiczeń, opłatę za egzamin kwalifikacyjny, fachową obsługę. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem w projekcie powinni pobrać ze strony internetowej (www.pcez.oswiata-wrzesnia.pl) lub z Biura Projektu (Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, ul. Wojska Polskiego 1, w godz. 7.00 – 16.00) formularz zgłoszeniowy, wypełnić go, potwierdzić przez pracodawcę zatrudnienie (w przypadku osób pracujących) i przesłać pocztą, drogą elektroniczną lub złożyć osobiście w Biurze Projektu.

Marek Dyba

dyrektor PCEZ

Możliwość komentowania została wyłączona.