10

Wycieczka przedmiotowa do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni

W dniu 28 listopada 2019r. uczennice i uczniowie klasy 3 mpr (mechanik precyzyjny) Zespołu Szkół Politechnicznych z opiekunem i pomysłodawcą Władysławem Tyx, nauczycielem Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyli wycieczkę przedmiotową do Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 1 we Wrześni.

Wizyta miała na celu praktyczne zaprezentowanie zawodowego profilu kształcenia szkoły ponadpodstawowej na przykładzie mechanika precyzyjnego Branżowej Szkoły I stopnia klasy patronackiej firm Gestamp i Volkswagen. Na auli szkolnej uczennice i uczniowie z ZSP wraz z opiekunem przygotowali stanowiska do ćwiczeń: pomiarowe, rysunku technicznego, narzędziowe, połączeń rozłącznych, połączeń nierozłącznych, montażu elektronicznego i mechanicznego. W ramach przedmiotu – doradztwo zawodowe uczennice i uczniowie klasy 8 b wspólnie ze starszymi koleżankami i kolegami mogli spróbować własnych sił w praktyce oraz poznać swoje predyspozycje odnośnie wyboru kierunku kształcenia. Spotkanie cieszyło dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zarówno ze strony uczniów Szkoły Podstawowej jak i Zespołu Szkół Politechnicznych. Starsi zaprezentowali swoją wiedzę oraz nabyte umiejętności i podzieli się nimi z młodszymi koleżankami i kolegami.

Wizyta nie doszłaby do skutku, gdyby nie pomoc Pana Dyrektora SSP 1 Zbigniewa Dzierżyńskiego i Pani Anny Tamborskiej, którym bardzo serdecznie dziękujemy.

Władysław Tyx

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

Możliwość komentowania została wyłączona.