Resized_001

Wycieczka przedmiotowa do firmy Allflex Polska Sp. z o.o.

W dniu 8 listopada 2018r. roku uczniowie klasy I m (mechatronik) pod opieką pana Władysława Tyxa, nauczyciela Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni, odbyli wycieczkę przedmiotową do firmy Allflex Polska Sp. z o.o., mającej siedzibę w Psarach Małych.

Allflex to światowy lider zajmujący się produkcją i sprzedażą systemów do identyfikacji zwierząt od przeszło 50-ciu lat. W  asortymencie można znaleźć produkty zarówno do identyfikacji wizualnej jak i elektronicznej (RFID), rozmaitych gatunków zwierząt. Fabryka zatrudnia ponad 130 osób, opierając się na wdrożonych normach ISO oraz najnowszych filozofiach zarządzania produkcją. Tłocząc ponad 150 mln detali, wykonuje nadruki laserowe i atramentowe na 70 milionach kolczyków rocznie, dostarczając swoje produkty w różne części świata.

Przed wyjściem do hal produkcyjnych uczniowie obejrzeli prezentację multimedialna opatrzoną komentarzem na temat organizacji firmy i profilu produkcji. Następnie zwiedzili halę produkcyjną, gdzie mogli zobaczyć podczas pracy min.: wtryskarki, lasery, suwnice, układy pneumatyczne i hydrauliczne maszyn i urządzeń. Następnie udali się do laboratorium i kontroli jakości, gdzie dokonywane są szczegółowe pomiary min. próby wytrzymałościowe i badania struktury pod mikroskopem.

Możliwość komentowania została wyłączona.