WP_20170303_10_18_08_Pro

Nowoczesne trendy w spawalnictwie

W dniu 3 marca 2017 roku młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych wzięła udział w spotkaniu poświęconym nowoczesnym trendom w spawalnictwie.

Wydarzenie to zorganizowało Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni wspólnie z firmą Fronius – światowym liderem w zakresie technologii i produkcji urządzeń wykorzystywanych w technikach spajania.
Uczniowie kierunku technik mechanik klasa II i mechanik precyzyjny klasa I zostali zapoznani z najnowszymi trendami dotyczącymi branży spajania, a także z zastosowaniem produktów firmy Fronius w różnych gałęziach przemysłu.

Zaprezentowano sprzęt do spawania metodami MAG, MIG, TIG i MMA stosowanymi w przemyśle motoryzacyjnym oraz w produkcji maszyn i urządzeń. Uczniowie zostali zaproszeni do sprawdzenia swoich sił w spawaniu, co też z chęcią czynili. Zainteresowanie było bardzo duże – każdy chciał popracować na ultranowoczesnym sprzęcie.

W planach PCEZ kolejne wydarzenia z udziałem innowacyjnej firmy ze światowego szczebla. Szczególne podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie tego wydarzenia dla Pana Michała Pietrzaka – Fronius oraz Pana Piotra Zygmunta – PCEZ Września.

Przemysław Borecki
wicedyrektor PCEZ we Wrześni

Możliwość komentowania została wyłączona.