Wycieczka na Targi ITM Innowacje – Technologie – Maszyny

01

6 czerwca 2024r. uczniowie klasy 2 mechanik precyzyjny Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół Politechnicznych – patronackiej klasy firm: Gestamp, Volkswagen i Blum odbyli wycieczkę przedmiotową do Poznania na Targi ITM Innowacje – Technologie – Maszyny.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE są wiodącym wydarzeniem w tej części Europy, skupiającym liderów  innowacyjnego sektora przemysłowego, między innymi z zakresu automatyzacji i obróbki metali. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć na żywo, jak działają najnowsze maszyny pomiarowe, centra  obróbcze oraz roboty, które stanowią kluczowe elementy przemysłu 4.0.  Ekspozycja targowa dała uczniom możliwość zapoznania się z aktualną ofertą producentów branży mechanicznej oraz mechatronicznej. Wśród stoisk wyszczególnić można było następujące kategorie:

 

    Obrabiarki do metali

    Narzędzia

    Obróbkę powierzchniową

    Spawanie i cięcie

    Metalurgię

    Robotykę

    Odlewnictwo

    Oprogramowanie

    Metrologię przemysłową

    Technologie addytywne(przyrostowe)

    Automatykę przemysłową

Podczas zwiedzania uczestnicy wycieczki  zaznajomili się z najnowszymi trendami automatyki przemysłowej, metrologii pomiarowej oraz wzięli udział w warsztatach.

Dzięki uprzejmości firmy ASERTO uczniowie mogli przekonać się, jak działa symulator spadochronowy, który został opracowany specjalnie z myślą o wieloetapowym i kompleksowym szkoleniu wszystkich skoczków spadochronowych, od początkujących po doświadczonych spadochroniarzy, w tym żołnierzy sił specjalnych.

Natomiast firma Pneumat,  która wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne, zajmuje się profesjonalnym doradztwem, sprzedażą i wdrożeniem szeroko rozumianych systemów pneumatycznych, zorganizowała dla uczniów warsztaty  z zakresu mechaniki i pneumatyki

Wizyta na Targach była dla uczniów okazją do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami, perspektywą rozwoju branży, której podstawy stanowią ich przedmiot nauki, a dodatkowo dała szczególną możliwość bezpośredniego doświadczenia kontaktu z produktami tych technologii, z technicznymi nowinkami i dobrze rozumianą nowoczesnością.

 

                                                                                                                        Władysław Tyx

Możliwość komentowania została wyłączona.