Wspomnienie śp. Piotra Zygmunta

W środę 27 maja na cmentarzu komunalnym we Wrześni pożegnaliśmy śp. Piotra Zygmunta, nauczyciela praktycznej nauki zawodu w Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni.

Piotr Zygmunt urodził się 23 kwietnia 1965 roku we Wrześni. Naukę w szkole podstawowej rozpoczął we wrzesińskiej „trójce”, kontynuował ją w miejscowym Zespole Szkół Zawodowych, a następnie w Pedagogicznym Studium Technicznym w Pabianicach uzyskując tytuł technika obróbki skrawaniem.

Bezpośrednio po szkole średniej 1 września 1987 roku podjął pracę w Zespole Szkół Zawodowych we Wrześni, w tej samej do której kilka lat wcześniej uczęszczał jako uczeń. Tutaj spod jego ręki wyszło wielu cenionych fachowców. Specjalizował się w obróbce skrawaniem, montażu, obróbce ręcznej i technice spawalniczej. Wielu spawaczy z naszego regionu zawdzięcza jemu swoje umiejętności. Był  ewenementem jako nauczyciel, całe swoje życie zawodowe od 1987 roku do 2018 przepracował w jednym miejscu, w tych samych warsztatach szkolnych na Wojska Polskiego. Cały czas się rozwijał, ukończył wiele kursów zawodowych oraz podwyższał swoje wykształcenie i uzyskał tytuł magistra na kierunku pedagogika w Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wlkp., co pozwoliło jemu przekazywać wiedzę i umiejętności zawodowe zarówno uczniom, jak i osobom dorosłym. 31 lat nieprzerwanej pracy w tym samym miejsce to piękny okres, w którym dał się poznać jako życzliwy kolega, dobry i wszechstronny fachowiec, ceniony i skuteczny edukator i trudno jest nam pogodzić się z jego tak szybkim odejściem. Zostawił pogrążonych w smutku kolegów z pracy, z Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej oraz Zespołu Szkół Politechnicznych ale przede wszystkim oddaną jemu rodzinę. Niech pamięć o nim da nam siłę przetrwać ten trudny i smutny czas.

W imieniu pracowników Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej we Wrześni Marek Dyba – dyrektor.

Możliwość komentowania została wyłączona.