Innowacyjne technologie wytwarzania w firmie Flex Films Europa Sp.zo.o

W dniu 24.09.2021r. uczniowie klasy 3 TM/g , grupa 1. Technikum Mechanicznego  Zespołu Szkół Politechnicznych  im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni w składzie :Błaszczyk Krzysztof, Borcuch Bartosz, Chojnacki Łukasz, Chojnacki Mateusz, Drapikowski Michał, Gawarecki Jakub, Głodkowski Mikołaj, Głowacki Jakub, Janiak Michał wraz ze swoim opiekunem- nauczycielem Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej Panem Marcinem Drobinskim , odbyli wycieczkę do firmy Flex Films Europa Sp.zo.o , mieszczącej się na  ul. Gen. W. Sikorskiego 48 we Wrześni.

Przypomnijmy…

Firma Flex Films Europa Sp.zo.o ,jest to nowoczesny zakład który zajmuje się produkcją foli PET, folii holograficznej i metalizacyjnej. Produkty tej firmy w głównym stopniu wykorzystywane są w produkcji opakowań artykułów branży spożywczej. Zakład zatrudnia ponad 300 osób i jest jednym z najnowocześniejszych firm mieszczących się na terenie powiatu wrzesińskiego. Siedziba spółki znajduje się w Noida (Narodowym Regionie Stołecznym Delhi). Innowacyjność wykorzystywanych technologii i badań sprawia że zakład jest bardzo często odwiedzany przez różne placówki oświatowe powiatu i gmin ościennych. Zakład bardzo rozwija się pod względem społecznym i środowiskowym .W najbliższej przyszłości w zakładzie będą wykorzystywane w produkcji produkty PET z recyklingu. Zakład cieszy się dobra opinią i uznaniem społecznym.

Program  i cel wyjścia obejmował:

1. Zwiedzanie fabryki.

2. Zapoznanie się z maszynami i urządzeniami do produkcji.

3. Proces technologiczny gotowego wyrobu.

4. Innowacyjne rozwiązania podczas wytwarzania produktu.

5. Laboratoria i badania kontroli jakości.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania naszej grupy przez przedstawicieli firmy,  Odbyło się szkolenie bhp dotyczące poruszania się na terenie zakładu. Był tez poczęstunek i dużo życzliwości ze strony pracowników. Wśród uczniów dużym zainteresowaniem cieszyły się sporych wymiarów suwnice, mechanika ogólna i specjalistyczna maszyn i urządzeń, linia produkcyjna, jak i obróbka termoplastyczna granulatu PET wykorzystywana do produkcji foli. Dużym zaskoczeniem wśród uczniów był proces chemizacji w trakcie produkcji gotowego wyrobu. Uczniowie mogli osobiście spróbować swoich sił podczas badań laboratoryjnych, przypomnieć sobie wiele definicji fizyki czy reakcji chemicznych. Zapoznali się z przebiegiem kontroli jakości gotowego wyrobu oraz z technologią jego pakowania i logistyką dostaw. Uczniowie zadawali dużo pytań związanych z przebiegiem produkcji jak również dotyczących kwestii zatrudnienia i rozwoju zawodowego w firmie.

 Słowa uznania i podziękowania składamy dyrektorowi zakładu Panu Sundeep Saksena dzięki któremu mogliśmy pogłębić wiedzę z produkcji przemysłowej.

 

 

Możliwość komentowania została wyłączona.